Ankara piyano dersi

Tabiattaki bütün güzelliklerin davetine vazıh olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye kafaladığı senelerde tanışacakları değişik konuşma aktivitelerinden pozitif olarak etkilendikleri açıktır. Tüm bu konuşma dalları arasında hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziki, bilişbaskın ve sosyal gelişimleri dâhilin eğitimciler, erken evetşta edinilen pozitif müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu münasebet, aba karnında başlamış olan tabii bir ilişkidir. Anne kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay boyunca dinleyen çağa, bilhassa duyularının geliştiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı romanesk bir bağ geliştirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri teşhisyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylediği sakin melodileri, doğumundan sonra da teşhisdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her kültürün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, aba ile çağa arasında kurulu, müzikal bir romanesk rabıtdır. Aynı ölçübile emeklevseldir bile; annenin, çocuğuna, havaın uyumak dâhilin emniyetli olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, çağa – aba – moruk arasında kurulacak çalgı bağı, gitgide evetşayacakları romanesk ilişkileri sağlamlaştıracaktır. Bebeklikten çısoy çocuk, kendini sağlıklı bir yetişhınç meydana getirecek etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir örutubet verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği bayıla bayıla ekler. Dış cihan ile ilişkilerinde çalgı, onun dâhilin yararlı bir muhabere kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her dakika ihmal edilen sistemli ve kapsamı geniş çalgı eğitimi, akıllıca şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı dâhilin, fiziki ve ruhsal gelişimlerinde önemli bir destekten mahrum lakırtıınmaktadır. Burada, teknik bilimleri ve yabancı anahtar kabilinden derslerin çok önemli olduğunu bilen ve konuşma etkinliklerinin çocuğu “derslerinden alıkoyacağını” düşünen aba-babaların da, bili eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. Müzik eğitiminin, uzun dönemde bilimsel nitelikli kafaarı içindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç mabeyinştırmaya mahal verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi