Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kocaış, dünya üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıhun bir Fen Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak tenha başına öne çıhun en yüce oranda ilaç kucakerik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu yüce adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği alanı izam etmek talip Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun marifet nişanarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çtuzakışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle yaşamak istemeyen temeları valörında ülkesini sürekli temaşa fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı patent temelvuruları ile de meşhurdur. 143 tane temelvurulmuş ve 280’den fazla beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca acil vüruten olaylarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Meydanında bundan sonra essah bir uzman olmasıyla alay malay kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yüce bir öneme mevla olan Alkoçlar, Dünya çapında yer edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kere sürülen flavonol glikozit esaslı yapmak üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise folk beyninde en çok patent temelvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen Kocaı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çtuzakışmalarla insaniyet tarihine faydasını hiç nakıs etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı sayesinde hayırlı teamüllere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü sonuçlar elde etse bile asla çtuzakışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez alay malay yapmak üzere tedavi yönünde vüruttirdiği bileşkeleri keşfederek insaniyet tarihine yüce bir ianeı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sağlam bilinmese de bazı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek iletmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz dermanlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca bilindik şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuştur. Tek kötü (cenah hasiyet) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e andıran ülkede ruhsatı münfailtır. Eksiksiz çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birgeniş şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda yer almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başkanıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Ser Muinsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isimli bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca bileşkenin birlikte insanoğluna yarayacak teamüller üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta cenahıkların geçmesi kucakin mukannen bir çağı beklesek bile birtakımları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de kucakerisinden basitçe bir biçimde tedavi edebilmek kucakin bu kullanılıyor. Hatta tensel teamüllev bozukluğunu da tedavi eylemek kucakin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış nâre karşı mukavim ve dermanlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli patent temelvurularının 2000 adetine andıranın kazı sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı teamülleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her çağ kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun süreli kapanmalara ve sosyal yaşamdan uzak zaruri aşiyan istirahatlarine sunulan kalan dünya toplumlarında birgeniş alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Mevzuyla alakalı görüşünü bildirme fail Spektral Holding El Oturmuş Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce ister ilaç, ister mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına kuruluşlabilecek en rast katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yüce miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna müşabih çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da yüce vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin kurucu vasatğıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde yer alan öbür marifet adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok yüce bir oranda farmasötik bileneşeli patentinin kazı sahibi olması ve temelvurusunu ilk fail insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı methalimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın gerçek fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana alanında çtuzakışmalarını sürekli genleterek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birgeniş kat Türkiye Senenin Fen Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde değil emlak haricinde kısaca küresel anlamda da birgeniş ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı emların önlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile alay malay hayırlı teamüllere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz kucakin yararlı olmasını düşündüğü emlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı teamüle yarayacak emları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birgeniş farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken müşabih faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları bulunan Spektral Plasman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış değer yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik alanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda yer alan bir altın sahası ile alay malay temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek değteamülikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun sabit değer yahut miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a tabi esrar ruhsatları ile esenlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru alt kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı de marifet veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize daimî güvence olarak teamültiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir yol güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Anlatım No.akarsu ve 18.06.2020 yayın zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yapmak üzere iki sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen alfabelı açıklamada mezheplerine yer verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yüce ulanmış değer sağlama potansiyeline mevla olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve selen yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise doğal gereç kuruluşsındaki zayiluklar sayesinde ali derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan ali oranlarda izolasyon esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka yeryüzü planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine mütenasip rezerv saptama raporları düzenlenerek halka yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada yer alan detaylara bakarak başkaca, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar