Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Periyot Serı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak gine aynı kurumun Dış İlişkiler Direktörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuşdolaşma. Akabinde 1973 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Çocuk Sağlamlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını almıştır. Daha sonra öğretim görevlisi olarak bilimsel niteliği olan canına mebdelamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 senelerı ortada Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde, 1988-1992 senelerı ortada Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 senelerı ortada da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuşdolaşma. Üniversitelerarası Kurul Tıp ve Afiyet Bilimleri Yetişek Konseyi Serkanlığı, UMEMPS (Vasat şarki ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Mütekellim Ülkeler Pediatri Birliği) reislik ve umumi sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 senelerı ortada Bilkent Üniversitesi Mütevelli Astronomi Üyeliği ve Ser Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 senelerı ortada YÖK üyeliği görevinde bulunmuşdolaşma. 1987 seneından beri Türkiye Ulusal Pediatri Derneği El Kurulunda hizmet almaktadır. Serkanlığını da yapmış evetğu Türkiye Ulusal Pediatri Derneğinde halen Umumi Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri mütehassısından biri olarak onaylama edilmektedir. 2019 yılında dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin katılımıyla Panama’da meydana getirilen seçimde IPA’nın “gelecek fasıl mebdekanlığına” seçbilimselştir.
Bu pozisyonda iş ettiği iki yılın sonunda 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA mebdekanlığı görevini Köle’li Prof. ErrolAlden’dan fiilen gün almıştır. Antrparantez Kerem Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Serkanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Yönetmenü olarak hizmet yapmaktadır.