Okey Nasıl Oynanır? Kuralları Ve Püf Noktaları

www.okeydeyim.com.tr, Türkiye’bile en çok taşınabilir okey oyna platformlarından biridir. Kullanıcılar, masa oyununa nazir şekilde, canlı okey oyunlarına hoşgörüsüzlabilirler. Belirli bir süre içinde en çok puanı toplayan şahıs, oyunu kulaklıır. Bunun yönı teselsül, biraşırı taşınabilir tatbik da okey oynama imkanı sunmaktadır.

Okeydeyim uygulaması, her yaşfecir insanoğlunun matrakuna gidecek bir görünüme sahiptir. Kaydolmak ve raks etmek ücretsizdir. Bir düzen oynamayı muntazır olmak çok uzun sürmez ve rakiplerle online olarak oynama şansı vardır.

 • Diğer hangi taşınabilir okey icraatı var?
 • En popüler icraat nelerdir?

Mynet Okey, taşınabilir cihazlarda indirilebilen en popüler çeyiz okey oyunlarından biridir. Seçebileceğiniz birkaç farklı düzen modu bulunmaktadır ve ister ihvanınızla ister yabancılarla oynayabilirsiniz. Hem Android hem bile IOS cihazlar karınin mevcuttur.

Okey Plus, neredeyse her okey oyuncusunun düzenışkın evetğu bir düzen unvanına sahiptir. Başarılı bir tatbik olan Okey Plus, 4 milyondan aşkın ölümlü aracılığıyla indirilmiştir. İki seçeneği vardır: normal okey ve dolaşma okey. Hem Android hem bile IOS karınin uyumludur.

Yürütüm İsmi Kullanıcı Yorumları
Okeydeyim 4,6
Mynet Okey 4,2
Okey Plus 4,4

Hareketli okey raks etmek bundan sonra çok daha amelî ve daha ucuza orospu oluyor. Kendinizi hazırlayın ve birbirinden gır gır taşınabilir icraat ortada kanunlar yaparak okey keyfini yaşayın!

Canlı Okey Oyna: Turnuvalara Yeğinl, Ödüller Kulaklı!

Okey, Türk ekinü karınin son merhale önemli bir düzen haline mevruttir ve binlerce ölümlü aracılığıyla oynanmaktadır. Okey, çoğunlukla eşlarla bu arada evde oynanır, fakat online platformlarda da oynanabilmektedir. Bununla omuz omuza, tek canlı okey oyna seçeneğine mevla olan biraşırı farklı ortam da mevcuttur. Canlı okey turnuvaları, okey oyuncularının kabiliyetlerini göstermeleri karınin eksiksiz bir fırsattır ve aynı zamanda ödüller kazanma şansı da sunmaktadır.

Canlı Okey Turnuvalarına Yeğinlın ve Ödüller Kulaklıın!

 • Okey oyuncuları, canlı okey turnuvalarına binmek karınin biraşırı farklı seçeneğe sahiptir. Özellikle, www.okeydeyim.com.tr kadar biraşırı farklı ortam, canlı okey turnuvaları düzenlemektedir.
 • Bu turnuvalar çoğunlukla muayyen bir ücret hakkındalığında düzenlenirken, temelı platformlarda ücretsiz turnuvalar da mevcuttur. Ücretsiz turnuvalar her dönem ödül karınermese bile, ücretsiz deneyim kazandırmaları açısından müfitdır.
 • Canlı okey turnuvalarına binmek, okey oyuncularının deneyimlerini ve kabiliyetlerini vüruttirmelerine olanak teşhisr. Antrparantez turnuvalarda ödül kazanma şansı, insanların bu turnuvalara bağ göstermelerinin asıl nedenlerinden biridir.

Canlı Okey Turnuvalarında Doğrultmak İçin Püf Noktaları

 1. Canlı okey turnuvalarında sükselı olmanın en çok yollarından biri, okey raks etmek karınin mukteza olan kuralları tam olarak anlamaktır.
 2. Bir sair önemli faktör ise, okey oyuncularının son merhale sabırlı ve titiz olmasıdır. Okey oynarken sabırlı yetinmek, oyuncuların güzel hamleleri yapmalarına ve hataları azaltmalarına yardımcı mümkün.
 3. Aynı zamanda, canlı okey turnuvalarına hoşgörüsüzlmadan önce, okey oyuncuları stratejilerini vüruttirmeli ve sair oyuncuların hamlelerini daha çok anlamak karınin rakipleri çözümleme etmelidirler.

Canlı okey turnuvalarına binmek, okey oyuncularına harika bir deneyim sunar ve aynı zamanda kabiliyetlerini ve stratejilerini vüruttirmelerine bile yardımcı olur. Bu nedenle, herhangi bir okey oyuncusu, canlı okey turnuvalarına hoşgörüsüzlmayı denemeli ve ödülleri kazanma şansını yakalamalıdır.

Online Okey Oyna: Ücretsiz Okey Oynama Siteleri Hangileri?

Online Okey Oyna: Ücretsiz Okey Oynama Siteleri Hangileri?

Okey raks etmek isteyenlerin internete yönelmesiyle omuz omuza, online okey oyunlarının popülerliği arttı. Çoğu şahıs, evlerinden çıkmadan okey oynama vesileını kolaylıkla bulabiliyor. Üstelik temelı siteler, ücretsiz bir şekilde okey oynama imkanı sunuyor. Bu hatda, www.okeydeyim.com.tr kadar biraşırı online okey platformunu keşfedeceğiz.

www.okeydeyim.com.tr kadar siteler, en müstehap masa oyunlarından biri olan okeyi genel ağ üzerinden oynamanın en amelî yolu haline geldi. Bu sitelerde, taşınabilir telefonlar ya da bilgisayarlar aracılığıyla okey raks etmek olanaklı. Farklı okey seçenekleri ve turnuvalar da bulunan. Antrparantez, gezi sırasında ya da beklerken dönem öldürmek karınin ülkü bir düzen okey.

 • Okey Club
 • Külah Salonu
 • Mynet Okey
 • Külah Gemisi
 • Kâffesi Okey

Bu siteler ortada Okey Club, en popüler seçenekler ortada mevzi almaktadır. Burada okey oynayarak farklı seviyelerdeki rakiplerle yarışabilirsiniz. Bilgi yarışmaları, çekilişler kadar etkinlikler bile burada düzenleniyor. Antrparantez, yeni üyelere ücretsiz okey oynama vesileı da sunuluyor.

Külah Salonu ise, düzen oynarken kazanabileceğiniz ödülleri çitndıran bir kent olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda burada okey eğitimi bağışlamak da olanaklı. Kendi düzen salonunuzu oluşturabilir ve ihvanınızla okey oynayabilirsiniz.

şehir Özellikleri Ücretli mi?
Külah Gemisi Dost tüvanası zeminı ile uyanıklık çeker Hayırlı
Kâffesi Okey Oyunculara çeşitli bonuslar, hediyeler verir Hayırlı
Mynet Okey Canlı okey turnuvaları ve yüzlerce düzen seçeneği vardır Ha (muayyen seçeneklerde)

Manzara üzerinde görüldüğü üzere; ücretsiz okey oynama siteleri bile bulunan olsa da, temelı sitelerin muayyen seçenekleri karınin ücret dilek ediyor. Bu nedenle önceden muayene yapmakta kâr var.

Bu sitelerde okey oynarken, zamanınızın çoğunu eğlenerek geçirebilir, aynı zamanda rakiplerinizi yenerek ödüller kazanabilirsiniz. Okeyi seven kâinat, bu sitelerde kendi seviyesine yakışır rakipler ile kolaylıkla yarışabilir.

Okey Kesinlikle Oynanır? Kuralları Ve Püf Noktaları

Okey, Türk ekinünde epey popüler bir masak oyunu olarak bilinir. Oyunun gerçek amacı, oyuncuların ellerindeki taşları belirli bir düzen içinde dizerek rakiplerine karşı kazanmaktır. Okey nasıl oynanır, oyunun kuralları ve püf noktaları nelerdir? İşte bütün detaylar.

Okey Oyna: Okey raks etmek karınin öncelikle bir seki okey taşı ve minimal iki oyuncu gerekmektedir. En aşkın dört oyuncuyla da düzen oynanabilir. Oyuncular masanın çevresine otururlar ve her birine 14 taş dağıtılır. Geriye artan taşlar üzerine kapalı şekilde bir taş konulur, bu taş “yular taşı” olarak adlandırılır. Külah başlar ve her oyuncu sırayla taş düzenıp elindeki taşlardan istediğini atar.

Okey Taşlarının Dizilimi: Oyuncular ellerindeki taşları toplamda 14 adet seçerek belirli bir düzen halinde dizmelidir. Bu düzen, herhangi bir renk ya da rakam üzerine atılan bir okey taşıyla tamamlanabilir. Toplanan taşlar ise www.okeydeyim.com.tr kadar düzen sitelerindeki kadar sıralanır ve sair oyuncularla savaş edilir.

 • Okey taşları renklerine gereğince dört farklı grupta toplanır. Bunlar; kırmızı, sarı, mavi ve yağız
 • Okey taşları ayrıca adetlarının da tesiri altında tutulur ve toplamda 106 adet olan taşlar, her renkte 13 adet adetlı taş ve aralarında joker okeyi adetlan taşlardan oluşur.

Okey Püf Noktaları: Okey oyunu karınin temelı püf noktaları da mevcuttur. Bunlar;

 1. Bir numara alelade taş çbağışlamak, daha aşkın hamle şansının olması fehvaına gelir.
 2. Taşları daha hızlı dizmek karınin iki boşluk bırakarak toplama yetiştirmek.
 3. İlk doğrudan adetlı taşlar var ise, bu taşları irkmek ve birlikte okey taşı bulunamıyorsa bu adetlara gereğince düzen ihdas etmek.
Okey Taktikleri Külah İle İlgili Tüyolar
1. Okey Taşlarınızı Dizme Sırasına Için Düzenleyin Eldeki taşlara odaklanın ve rakiplerin hareketlerini izleyin.
2. Jokera Odaklanın Joker taşlarınızı olanaklı evetğunca kullanmaya çdüzenışarak, rakiplerinizin hareketlerini kısıtlayın.
3. Rakiplerinizi İzleyin Sair oyuncuların oynayacağı hamleleri öngörerek, izlemsel bir şekilde taşların yerleşimini strüktürn.

Okey, neşeli aralık yapmak karınin epey ülkü bir oyundur. Bu nedenle “Okey Kesinlikle Oynanır?” serlıklı hatmızdan bilistifade, okey oynamaya serlayabilirsiniz.

mobil okey oyna
okeye giriş yap