Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faik lisans eğitimini Kadir özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Organizasyon kayranında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde bellik kuruluşu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kere önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar yetişek bölümünde sülale olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası canlı çtuzakışmalar yürüten KALKO, biraşırı futbol, basketbol çakerübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde taraf aldığı Heybetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taçı esna Türkiye’nin en majör özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir dümen kurulunda taraf almaktadır.

KALKO, yetişek kayranında yaptığı muvaffakiyetlı girişimlerden dolayı biraşırı dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında yetişek kayranında projeler yürütmektedir. Her sene biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko